Et ve Süt Kurumu'ndan dana etine indirim

·

07 Ağustos 2015

·

Bu haberde ele alınan konular hakkında hızlı bir genel bakış.

Et ve Süt Kurumu'ndan dana etine indirim

07 Ağustos 2015

·

Ali Ekber Yıldırım

·

Haber

Güncelleme: Şub 20, 2024

Et ve Süt Kurumu, kırmızı et fiyatını düşürmek için çok yönlü çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan kırmızı et ithal ederek piyasada fiyatı düşürmeye çalışırken diğer yandan iç piyasaya yönelik önlemler de almaya başladı. Kurumdan gece yarısı yapılan açıklama ile kıyma, kuşbaşı, pirzola gibi ürünlerde indirim yapma kararı aldı.
Et ve Süt Kurumu, mağazalarında satılan ürünlerde ortalama yüzde 5 oranında indirime gidiyor. İndirimli fiyatlar 10 Ağustos Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.
Piyasa fiyatlarına oranla yüzde 23 daha ucuz satış yapan Et ve Süt Kurumu mağazalarında yeni indirimli fiyatlarla birlikte, kıyma, kuşbaşı gibi parça dana etleri yüzde 28 daha ucuza tüketiciye ulaşacak.
Konu ile ilgili açıklama yapan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral, kırmızı et fiyatlarını düzenlemeye yönelik tedbirler almaya devam edeceklerini söyledi. Piyasa fiyatlarının gevşemesi için adım adım müdahale edeceklerinin altını çizen Piral, “Kurumumuz dana parça paket et fiyatları ile piyasa fiyatları arasında, indirim yapılmadan önce yüzde 23 oranında bir fiyat farkı zaten sözkonusu idi. Pazartesi’den itibaren başlayacak olan indirim ile birlikte mağazalarımızda yaklaşık yüzde 28 daha ucuz et satıyor olacağız” şeklinde konuştu.
Yeni satış fiyatları 10 Ağustos Pazartesiden itibaren kurum web sayfasından yayınlanacak.

Bu haber ile ilgili yapılan yorumlar

Güncel: İlişkili Diğer Haberler

En Son Yayınlanan Makaleler