Amerikalı çiftçilerin yarısı zararda

Amerikalı çiftçilerin yarısı zararda

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Amerikalı çiftçiler’de tarımsal faaliyetlerinden dolayı zarar ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı(USDA) tarafından yapılan araştırmaya göre, Amerikalı çiftçilerin yarısı tarımsal faaliyetlerinden dolayı zarar ederken, ticari işletmelerin yüzde 82’si kar ediyor.

Amerika Tarım Bakanlığı tarafından 2015 yılı verileri kullanılarak yapılan çalışmaya göre, yaklaşık 2 milyon çiftçi, tarım işinden zarar etmektedir. Bu kayıp oranı göreceli olarak küçük ölçekli çiftçilerde daha yüksek olması dikkat çekiyor. Aynı çalışmada tarım sektöründe ticari faaliyetler yürüten işletmelerin yüzde 82’sinin kar ettiği vurgulandı.
(Kaynak:Ticaret Bakanlığı)

Tarım haberleri, toprak mahsulleri ve en güncel tarım, hayvancılık haberleri burada. Tarımsal teşvikler, devlet hibe kredileri ve daha fazlası için tıklayın.
Tarimdunyasi.net, T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır. Sitede yayımlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

Reklam Ver

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazınız
Lütfen adınızı yazınız