Besi ihalesine 2 teklif

Et ve Balık Kurumu’nun bu gün yapılan 4 bin tonluk besi hayvanı ithalatı ihalesine 5 firma teklif verdi. Fakat 3 firma evrakları yetersiz olduğu için elenince iki firma kaldı.
Ürdün merkezli Hijazi&Ghosheh Ltd. Co. firması 4 bin tonluk ihalenin tamamı için 16 milyon 750 bin dolar teklif verdi. Altınstern firması ise 5. ve 6. kısımlarda toplam bin ton besi hayvanı için 4 milyon 520 bin dolar teklif verdi. İhaleyi kazanan firma Et ve Balık Kurumu Yönetim Kurulu tarafından açıklanacak.

Reklam Ver

3 YORUMLAR

  1. Yönetim Kurulu neye karar verecek merak ediyorum. Ürdünlü firmanın birim (ton) teklifi 4.187,5 USD ike diğer firmanınki 4.520 USD. Arada 332,5 USD fark var. Bin tonda bu 332.500 USD yapar. Yani ihale doğrudan Ürdünlü firmada kalmıştır. Aksi halde devlet 332.500 USD zarara uğratılacaktır. Bunada kim ve neden sebep olabilir? Böyle bir ihtimalin olduğunu bile düşünmek akla ziyan. O zaman daha ne bekleniyor?

  2. işin aslı ihale ve dışardan et alımı toptan ülke ekonomisi ve asıl üretici olan köylüye zarar allah üreticinin sonunu iyi etsin bu zihniyet sadece para babalarına para kazandırmaya çalışıyorya sonrada onlardan alıp yine kendi elleri ve idare şekilleri ile fakirleştirdiklerine dağıtıp robin hood imajını korumaya çalışanların zaten yaptıkları şey değilmi yazıklar olsun kendi kendine yetebilen 10 ekonomiden biri olan ülkemizi üreticinin boğazını sıka sıka ucuz getirip rahata tüketmeye alıştıra alıştıra bu hale getirenlerden elbet tarih hesap soracaktır .

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazınız
Lütfen adınızı yazınız