Tarım Bakanı ile NTV'deyim

Bu makalede ele alınan konular hakkında hızlı bir genel bakış.

Tarım Bakanı ile NTV'deyim

04 Nisan 2010

·

Ali Ekber Yıldırım

·

Köşe Yazısı

Güncelleme: Nis 4, 2010

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker bugün(4 Nisan Pazar) NTV’de Murat Birsel’in programına konuk oluyor.  Programa Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım da katılıyor. Program saat 19.00-21.00 saatleri arasında, sorularınızı e-posta ile sorabilirsiniz…E-posta adresi: [email protected]

Bu makale ile ilgili yapılan yorumlar

 1. Ulaş Özkul 4 Nisan 2010 - 13:38 - Yanıtla

  tarım bakanı çok ayıp etti ve aynı zamanda üretici gözünde puan kaybetti. Sanırım süt fiyatlarında ki rezillik için birşey diyemeyeceği için katılmadı. ha birde ülker grubu kankaları olduğu için, ak gıda yı üzecek açıklamalar yapmak istememişlerdir.

 2. Barış Beydilli 4 Nisan 2010 - 11:48 - Yanıtla

  Ali bey bakan sizin köşeye sıkıştıracağınızı sanarak programa çıkmamayı yeğledi… Türkiye’nin acı gerçeği…

 3. Vatandaş 4 Nisan 2010 - 13:00 - Yanıtla

  Sayın Ali Ekber YILDIRIM’ı aslında tanımam. İlk kez bir rastlantı sonucu bu gün ntv’de izledim. Dile getirdiği sorunlardan ve sayın Tarım Bakanımızın iştirak etmeyişinden kafamda hem sayın Ali Ekber bey için hemde sayın Bakanımız için gereken koltuk ve tabureleri hazırlamış durumdayım. Tarımla sadece tüketici olarak ilgiliyim. Şahsen devlet yönetiminde en değer verdiğim konular Adalet, Eğitim, Savunma, Tarım ve Enerji konularıdır. Bu kritik konuların içerisinden Adalet “politika” dan muaf olduğundan; geri kalanlar için üretilen ve yürütülen politikaların yanlış olması ancak ve ancak yönetimin ahmak ya da hain olmasını gerektirir. Türkiyede bir seçmen olarak seçimlerde bilmeden bir hata yapmanın acısını 4-5 yıl(ve sirayet edeceği diğer yıllar) çekmek zorunda olmamızın temel nedeninin; hukukun püskünlüğü, (demo)ktasi atlayışı(seçimden seçime yapılan) ve (saman altından)yürütmenin olduğu kanısındayım. Bazı vekillerimizin kendilerinin vekil, bizlerin asıl olduğunu unutarak ananıda al git sözlerini sarfetmesi bizleri halen düşündürürken, yaklaşan seçimlerde bakanınıda al git dememiz gerektiğini bizlere salık veriyor.

 4. Mehmet Rıza SARAÇ 4 Nisan 2010 - 14:21 - Yanıtla

  Bir seçim vakti daha geldi çattı ama hala ak partiye adam gibi bir rakip çıkmadı gitti… Çok yazık.

 5. murat murat 4 Nisan 2010 - 15:13 - Yanıtla

  keşke programa çıkmış olsa idi bir çok konuda aydınlanmış olacaktık

 6. rahmi özkaya 5 Nisan 2010 - 03:15 - Yanıtla

  Sayın Ali Beyin Tarım politikaları üzerine ntv gündemdekiler proğramının ülkemiz tarımı ve gıda üretimi ve sağlıklı beslenmesi ve geleceğimiz açısından önemli konulara değinildiğinden bu proğramın düzenlenmesinde emeği geçen nvt ekibini ve Sayın Alibeyin beraberindeki katılımcıları tebrik ediyorrum ve proğramın devamını diliyorum.Ülkemizin tarımsal ürünlrin üretimi miktarının yetersizliği ve dolayısıyla gıda üretimimizin ihtiyacının karşılanmasıiçin Arjantin,Brezilya,ABD,Hindistan,Kanada v.s ülkelerden tarımsal ve GDO’lu ürünler ve soya-fasulye-mısır-kanola- ayçiçeği vs bitkisel ürün vetohumların ithal edilmesiyle ülkemizde tarımsal üretimimizin yapılmasıyla gıda üretimimizin ve sağlıklı beslenmemizin ve gıda güvenliğimizin çeşitli ve risk ve tehlikelerle karşılacağı Biyogüvenliği konusundaki bilim otoriteleri ve sağlık ve beslenme uzmanlarınca belirtilmektedir.Tarım Bakanlığının biyogüvenlik yasası ve ilgili yönetmeliklerininin acilen düzenlenmesi veuygulamasıyla Tarımsal üretim ve gıda üretimi-tüketimi ile ilgili merciiler ve merkezi idarenin ve üreticinin ve tüketicinin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde ülkemizde tarımsal ürünlerin ve gıda ürünlerini üertildiği ve gıda güvenliğinin denetim ve kontrolünün tam ve yeterli olarak ilgili denetimin yapılmak suretiyle gerek çiftçive tarımsal ürünler üreticisi ve tüketicilerinin bu konuda bilgilendrilmesive yüksek düzeyde gıda güvenirliğinin ve gıda güvencemizin sağlandığınına Türk toplumu olarak inanmakve güvenmek istiyoruz. T.C nin Sözkonusu Tarımsal ürünler ve gıda üretimi -tüketimi denetimivekontrolü ve sonucu vekonuyla ilgili otrotilerin(Tarım-Sağlık-Bakanlığı veÜniversitelerin) görevli-yetkili kurum ve Komisyon vekurullarının sağlığımızın korunması hususunda ve gıdagüvenliğimizin tamamaen olumlu birşekilde karşılandığına dair sonucun ve gerçeğin gerekçeli olarak açıklanmasınınıbekliyoruz..BİZİM..YEDİKLERİMİZ….? YA GIDA GÜVENLİĞİMİZ..?GÜVENLİ GIDA PLATFORMU. Adına bekliyoruz.Selamlar…..

Kategorilenmemiş: İlişkili Diğer Makaleler

En Son Yayınlanan Makaleler