Konya Şeker’den sonra Trakya Birlik de 2020 ürünü ayçiçeği alım fiyatlarını açıkladı. Trakya Birlik’in yaptığı açıklamaya göre, yüzde 40 yağlı ürün için ton başına 3 bin 240 lira avans fiyat verilecek. Yüzde 44 yağ oranlı ayçiçeği için avans fiyat ton başına 3 bin 434 lira 40 kuruş olarak açıklanırken , yüzde 50 yağlı ürün için avans fiyatı ton başına 3 bin 726 lira olarak uygulanacak.

Trakya Birlik avans fiyatları

Kar payı ödenecek

Trakya Birlik’ten yapılan yazılı açıklamada üretici ortakların lehine olabilecek olası gelişmeler ışığında ‘ön alım fiyatı’ belirlenerek ilan edileceği ve bu suretle alım fiyatının kesinleştirileceği ifade edildi.

Birlik tarafından kar payı ödemesi gerçekleştirileceği vurgulanan açıklamada, Trakya Birlik faaliyet bölgesinde ayçiçeği hasadının bu ayın ilk haftasında başladığı, 103 alım merkezi ve iki fabrikada bugüne kadar toplam 61 bin 796 ton ayçiçeği alımının yapıldığı dile getirildi.

Reklam Ver
Önceki İçerikVenezuela’dan 1500 ton peynir ithalatına ihtiyaç var mı?
Sonraki İçerikManisa Salihli’de ürün deseni ve üretimde büyük değişim
Ali Ekber Yıldırım kimdir? Dünya Gazetesi'nde 33 yıldan beri gazetecilik yapıyor. Muhabir, haber müdürü ve İzmir Temsilcisi olarak çalıştı. Tarım konusunda uzmanlaştı ve 25 yıldır tarım yazıyor. Tarım ,gıda, hayvancılık konularında ulusal ve yerel televizyonlarda sıklıkla görüşüne başvuruluyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazınız
Lütfen adınızı yazınız