Traktör kullananların yüzde 7'si ehliyetsiz, yüzde 83'ü kemer takmıyor

Traktör kullananların yüzde 7’si ehliyetsiz

Türkiye’de günde 9 traktör kazası yaşanıyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2016 yılında 3263 traktör kazasının 245’i ölümle sonuçlandı.Kazaların en önemli nedeni,bilinçsiz traktör kullanımının yanısıra,römork, diğer alet ve ekipmanların yanlış kullanılması.
TürkTraktör’ün “Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım” sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlediği dijital ankete katılan 11 bin 500 çiftçinin verdiği bilgiler çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.
Büyük bölümü genç çiftçilerden oluşan anket katılımcılarının verdiği bilgiye göre, traktör kullananların yüzde 7’sinin ehliyeti yok. Katılımcıların yüzde 45’i traktöründe emniyet kemeri olmadığını, emniyet kemeri olan yüzde 55’in ise yüzde 38’i emniyet kemerine ihtiyaç duymadığını ifade ediyor. Ankete katılanların yüzde 55’i güvenli sürüş eğitimi almak istediğini belirtmesi dikkat çekti.

Reklam Ver
Önceki İçerikKuraklık sigortası için son fırsat
Sonraki İçerikTarım projelerine 3 milyon liralık Ar-Ge desteği
Ali Ekber Yıldırım kimdir? Dünya Gazetesi'nde 33 yıldan beri gazetecilik yapıyor. Muhabir, haber müdürü ve İzmir Temsilcisi olarak çalıştı. Tarım konusunda uzmanlaştı ve 25 yıldır tarım yazıyor. Tarım ,gıda, hayvancılık konularında ulusal ve yerel televizyonlarda sıklıkla görüşüne başvuruluyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazınız
Lütfen adınızı yazınız