Tarım destekleri ödeniyor

Tarım Bakanlığına 2 bin 500 mühendis atanabilir

Gıda,ziraat,su ürünleri mühendisleri çok uzun süreden beri atama bekliyor. Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik bu yıl için 2 bin 500 kadro talebinde bulunduklarını açıkladı.
CNN TÜRK Gündem Özel Programı’na katılan Faruk Çelik, bir soru üzerine bu yıl 2500 kadro talebinde bulunduklarını ve kadro verilirse atama yapacaklarını söyledi.
Gıda denetimi,gıda güvenliği konusunun tartışıldığı programda, Deniz Bayramoğlu’nun mühendislerin atanma talebi ile ilgili sorusuna yanıt veren Faruk Çelik, bakanlık personelinin yeterli olduğunu söyleyemeyeceğini belirterek:” Bakanlık olarak ihtiyaç duyulan personeli her yıl alıyoruz. Personelimizin yeterli olduğunu söyleyemeyiz. Bu yıl için 2 bin 500 kadro talebinde bulunduk. Bu talebimiz kabul edilirse atamaları yapacağız.Tabii, ülkenin içinde bulunduğu durumu da dikkate almamız gerekir” dedi.

Reklam Ver
Önceki İçerikÇiğ süt satışına yeni düzenleme
Sonraki İçerikTarım Bakanlığında 4 il müdürü görevden alındı
GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK PLATFORMU. Bitkisel üretim, hayvancılık, gıda, su ürünleri, tarımsal destekler, hibeler, krediler, GDO, organik tarım ve sektör hakkında güncel haber, yorum, analizlerin ve araştırmaların yer aldığı web sitesidir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazınız
Lütfen adınızı yazınız