Kurban öncesi Avrupa’dan 5 bin ton et geliyor

Et ve Süt Kurumu Avrupa Birliği ülkelerinden 5 bin ton taze soğutulmuş sığır karkas eti ithalatı için ihale açtı. İthal et Kurban Bayramı öncesinden başlayarak 30 Kasım’a kadar Türkiye’ye getirilecek.
Kırmızı et piyasasını düzenlemek amacıyla bir yandan besilik dana ithalatı devam ederken bir yandan da karkas et ithalatı devam ediyor. Et ve Süt Kurumu, Polonya hariç Avrupa Birliği ülkelerinden yapacağı 5 bin ton taze soğutulmuş sığır karkas et ihalesine yerli ve yabancı firmalara açık olacak.İhale 23 Ağustos 2016 günü saat 14.00’te Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünde yapılacak.
İthal edilecek etler Sakarya,İstanbul,Ankara’ya bölümler halinde teslim edilecek. Teslim tarihi ise kurban bayramı öncesi 1 Eylül ile 30 Kasım tarihleri arasında olacak.
İhaleye katılmak isteyenler 250 lira karşılığında ihale dökümanını Et ve Süt Kurumu’ndan almaları gerekiyor.

Reklam Ver
Önceki İçerikTarımsal kredilerde erteleme ve yeniden yapılandırma
Sonraki İçerikTarımsal üretim değeri 91 milyar dolar
Ali Ekber Yıldırım kimdir? Dünya Gazetesi'nde 33 yıldan beri gazetecilik yapıyor. Muhabir, haber müdürü ve İzmir Temsilcisi olarak çalıştı. Tarım konusunda uzmanlaştı ve 25 yıldır tarım yazıyor. Tarım ,gıda, hayvancılık konularında ulusal ve yerel televizyonlarda sıklıkla görüşüne başvuruluyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazınız
Lütfen adınızı yazınız