Küçük kapasiteli hayvan işletmelerine 2020 yılında  bir seferlik yem desteği verilecek. Desteğe ilişkin karar Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Destek sığır başına 65, küçükbaş için 6.5 lira

Cumhurbaşkanlığı Kararına göre, sığır başına 65 lira, küçükbaş hayvan başına 6.5 lira yem desteği verilecek. Destek sadece küçük işletmelere verilecek.

Karara göre, manda dahil 20 baş (20 dahil) anaç sığırı ve veya besilik erkek sığırı olan yetiştiricilere hayvan başına 65 lira destek verilecek. Küçükbaş hayvan yetiştiricilerine ise 50 başa kadar(50 dahil) hayvan başına 6.5 lira yem desteği verilecek.

Reklam Ver
Önceki İçerikTarım Bakanlığından çağrımıza yanıt: “Dağ keçilerinin avlanması yasal ve bilimsel”
Sonraki İçerikDağ keçileri şimdilik kurtuldu, ihale iptal edildi
Ali Ekber Yıldırım kimdir? Dünya Gazetesi'nde 33 yıldan beri gazetecilik yapıyor. Muhabir, haber müdürü ve İzmir Temsilcisi olarak çalıştı. Tarım konusunda uzmanlaştı ve 25 yıldır tarım yazıyor. Tarım ,gıda, hayvancılık konularında ulusal ve yerel televizyonlarda sıklıkla görüşüne başvuruluyor.

11 YORUMLAR

  1. Hayvanlar Türkvette kayıtlı, Damızlık Birliği e-ıslah sisteminde kayıtlı ama biz alamıyoruz. Bir kaç ilde sadece müstahsil makbuzuyla süt satan kişilere ve besilik hayvanını belgeli kestirenlere verilecekmiş. Medyada tarım bakanı yaptığı açıklamada herkese verilecek gibi şov yapıyordu. Hayvan listesini Türkvetten alıp gördüğüm yerde Tarım Bakanının kafasına zımbalamak istiyorum.

Average
5 Based On 10

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazınız
Lütfen adınızı yazınız