Fındıkta Modern Tarım İşçiliği Projesi

2019 Fındık fiyatı 16.5 lira

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 ürünü fındık fiyatını açıkladı. Erdoğan, Giresun kalite kabuklu fındığın fiyatını kilogram başına 17 lira, Levant kalite fındık için 16,5 lira açıkladı.

Üretici fındık fiyatının en az 18 lira olmasını bekliyordu. İhracatçılar ise 15 lira civarında fındık fiyatı açıklanmasını istiyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı fiyat üreticinin beklentisinin altında, ihracatçıların istediği fiyatın üstünde.

Toprak Mahsulleri Ofisi geçen yıl 1 Kasım itibariyle piyasaya girmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 27 Ekim 2018’de Giresun kalite fındığın kilosu 14 lira 50 kuruş, Levant kalite fındığın kilosu 14 lira, sivri ve diğer fındıkların kilosu ise 13 lira olarak açıklamıştı .

Reklam Ver
Önceki İçerikSahte evrakla hayvan ithal etmekle suçlanan Kazım Aşuk:”Asıl Mağdur biziz”
Sonraki İçerikEt ve Süt Kurumu 38.6 bin ton et ihraç edecek
Ali Ekber Yıldırım kimdir? Dünya Gazetesi'nde 33 yıldan beri gazetecilik yapıyor. Muhabir, haber müdürü ve İzmir Temsilcisi olarak çalıştı. Tarım konusunda uzmanlaştı ve 25 yıldır tarım yazıyor. Tarım ,gıda, hayvancılık konularında ulusal ve yerel televizyonlarda sıklıkla görüşüne başvuruluyor.

1 Yorum

  1. Hocam, devlette/tmo’da yeterli para/bütçe olmadığından dolayı vatandaşı tüccara muhtaç edecekler. Tüccar, 14-15-TL’den fazla vermez. Yani, işin oluru bu fiyattır.. Maalesef!.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazınız
Lütfen adınızı yazınız