Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba

Tarıma “doktor” Bakan

Yapılan kabine değişikliği ile görevden alınan Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in yerine Şanlıurfa Milletveikli Ahmet Eşref Fakıbaba getirildi. Tıp doktoru olan Fakıbaba, daha önce iki dönem Şanlıurfa Belediye Başkanlığı yaptı.
Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirilen Ahmet Eşref Fakıbaba, 1951 Şanlıurfa Birecik’te doğdu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1975 yılında mezun olan Fakıbaba, çeşitli hastanelerde görev aldıktan sonra 1994-2004 döneminde Şanlıurfa Devlet Hastanesi Başhekimliği yaptı. İki dönem Şanlıurfa Belediye Başkanlığı yapan ve bir ara Saadet Partisi’ne katılan Fakıbaba,halen AKP Şanlıurfa Milletvikili. Fakıbaba evli ve 3 çocuk babası iyi derecede İngilizce biliyor.
Şanlıurfa bakanlığı kaptırmadı
Görevden alınan Faruk Çelik gibi Ahmet Eşref Fakıbaba’da Şanlıurfa Milletvekili.Böylece, Şanlıurfa bakanlığı kaptırmadı.

Reklam Ver
Önceki İçerikGıda Komitesi’ndeki kriz çiftçiye zarar veriyor
Sonraki İçerikToprağın,ağacın,doğanın değerini bilmezsen felaketler kaçınılmaz olur
Ali Ekber Yıldırım kimdir? Dünya Gazetesi'nde 33 yıldan beri gazetecilik yapıyor. Muhabir, haber müdürü ve İzmir Temsilcisi olarak çalıştı. Tarım konusunda uzmanlaştı ve 25 yıldır tarım yazıyor. Tarım ,gıda, hayvancılık konularında ulusal ve yerel televizyonlarda sıklıkla görüşüne başvuruluyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazınız
Lütfen adınızı yazınız