Genç Çiftçi Hibe desteğinde geri sayım başladı

Genç Çiftçi Desteği için yarın son gün!
Genç çiftçilere hibe desteği için geri sayım başladı. Genç çiftçilere kullandırılacak 30 bin liraya kadar karşılıksız hibe desteği için başvuru süresi yarın bitiyor.

Genç Çiftçi Desteği için yarın son gün!

Genç çiftçilere kullandırılacak 30 bin liraya kadar karşılıksız hibe desteği için başvuru süresi yarın bitiyor.
Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi” kapsamında 30 bin liraya kadar hibe desteği verilecek. destekten yararlanmak isteyenlerin yarın mesai saati bitimine kadar başvurmaları gerekiyor.
Projeler değerlendirildikten sonra krediyi almaya hak kazananlar açıklanacak ve kendileri ile sözleşme imzalanacak.
Proje kapsamında 450 milyon lira kaynak ayrıldığı ve bugüne kadar başvuranların sayısının 200 bin kişiye yaklaştığı tahmin ediliyor. Başvuru sayısı ve ayrılan kaynak dikkate alındığında krediden yararlanacakların oranının yüzde 25-30′ larda kalması bekleniyor. Yani başvuran her 4 kişiden ancak birisi destekten yararlanabilecek. Ayrıca başvuruların hayvancılıkta yoğunlaşması dikkat çekiyor. Genç çiftçi desteğinden yararlanmak isteyenlerin yarın(12 Mayıs 2016) mesai bitimine kadar işlemlerini tamamlayarak başvurularını yapmış olmaları gerekiyor.

Reklam Ver

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı yazınız
Lütfen adınızı yazınız